KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13182029
nr 1318 2029
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
"Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC VII/XV. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 april 2020
kl 18:56:46
1/4 21:39:42
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander